High Quality Rolex Replica

برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاس در حقیقت به برج خنک کننده ای کفته میشود که جنس بدنه و لوورهای آن از فایبرگلاس ساخته شده باشد.همانطور که گفتیم برج خنک کننده وظیفه خنک کردن آب در گردش کندانسور را به عهده دارد . در صورت نیاز به سرمای بیشتر بعد از برج خنک کننده باید از چیلر استفاده کرد. دلیل استفاده از برج خنک کننده فایبرگلاس مقاومت بالای بدنه و عدم تجزیه در مقابل نور خورشید است.
برج خنک کننده فایبرگلاس برای قرار گیری در محل نیاز به شالوده فلزی یا بتنی دارد زمان خرید تجهیزات برج خنک کننده از آرکا تجهیز درخواست فنداسیون برج خنک کننده فایبرگلاس را داشته باشید .
این نوع کولینگ تاور ضد اشعه uv بوده و نسبت به برج خنک کننده گالوانیزه و برج خنک کننده چوبی از صدای کمتری برخوردار است . این نوع برج خنک کننده بهترین نوع فایبرگلاس و نانوپلیمر های ضد اشعه مخرب UV ساخته شده که سازگار با استاندارد های کنسرسیوم های ISO-DIN-BS میباشد . 

اجزای مهم یک برج خنک کننده عبارت است از :

1)     بدنه برج خنک کننده که از جنس فایبرگلاس به ضخامت 10 میلیمتر میباشد، که با استفاده از بهترین رزین‌ها و الیاف ویژه سوزنی و برج خنک کننده فایبرگلاسحصیری ساخته می‌شوند. این بدنه در مقابل تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) و نیز تغییر شرایط جوی کاملا” پایدار و مقاوم بوده و رنگ بدنه فایبرگلاس آن بدلیل روش ساخت و رنگ آمیزی در مقابل تابش نور خورشید تغییر نمی‌کند.نحوه اتصال بدنه به وسیله پیچ و مهره ها که از جنس گالوانیزه گرم می باشند انجام میگیرد و همچنین جهت آبند سایر قسمت های  برج از یک نوار لاستیکی استفاده میشود . همچنین قسمت های مختلف برج طوری به هم متصل شده اند که اگر در آینده نیاز به تعمیر داشت به راحتی قابل تفکیک باشند.
 
2)    برای افزایش تبادل حرارتی بین جریان آب و هوا در داخل برج خنک کننده از پکینگ‌ها استفاده می‌گردد که با افزایش سطح تماس جریان آب با هوا و همچنین کاهش سرعت جریان آب، در خنک‌سازی جریان آب نقش مؤثری دارند. پکینگ‌ها به صورت شبکه‌ای بوده و در دو نوع غشایی Film Packing) و اسپلش Splash Packing) در برج خنک کن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

پکینگ‌ها یا صفحات انتقال حرارت و جرم که وظیفه اصلی آنها افزایش سطح تماس آب و هواست از بهترین  مواد پلی اتیلن با ضخامت 400 میکرون و Coating یا روکش مخصوص با درجه داروئی ساخته می‌شود. گام این پکینگ ها از 12 تا 19 می باشد و در اشکال و انواع مختلف بسته به شرایط خاص ساخته میشوند.
3)    پروانه‌ یا فن های محوری در برج خنک کننده فایبرگلاس از جنس کامپوزیت و به صورت ایرفول          (Air Foil) توخالی و آیرودینامیکی  می باشد که وزن کم آنها کاهش مصرف انرژی قابل ملاحظه ای را به دنبال دارد . این فن ها در محیط های مرطوب بسیار مقاوم هستند. این پروانه ها شدت صوت را نسبت به مدل استاندارد کاهش دادند ، فن همچنین در حین کار داکثر دور لرزش و صدای ناچیزی دارد.
 
  فن‌ها نقش مهمی در خنک ‌سازی دارند و از نوع فن محوری یا سانتریفیوژ می‌باشند. 
فن‌های مورد استفاده در برج‌های خنک‌کننده، از لحاظ فرم هندسی و نحوه تولید به صورت کلی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند. 
a.     فن ضربی برج خنک‌کننده
این فن‌ها با قطر بین ۰٫۵ تا ۱٫۲ متر در حالت کلی از ورقه فولادی ساخته شده و توسط قالب پرس تولید می‌گردند. 
این نوع فن کولینگ تاور در صورتیکه از تولیدکنندگان معتبر خریداری شود از لحاظ قیمت و کیفیت در بازه مناسبی قرار دارد. باید در نظر داشت با توجه به جنس فن و روش تولید، این نوع فن در قطر بیش از ۱ متر دچار لرزش خواهد شد و به همین دلیل دارای محدودیت ابعاد است. 
b.    فن پروفیل ایر فویل کولینگ تاور: 
همانگونه که از نامشان پیداست این فن‌ها دارای پروفیل ایرفویل می‌باشند و در طول فن، فرم پروفیل و ابعاد هندسی آن ثابت است (به جز بخش انتهایی که در آن قسمتی از یال، بریده شده‌است). جنس این نوع فن برج خنک کننده عمدتاً از پروفیل آلومینیوم است که با روش اکسترود و پولترود تولید می‌شود. دلیل استفاده از آلومینیوم در پره فن برج خنک کن، استحکام مناسب نسبت به وزن کم، دمپ کردن ارتعاش و مقاومت بالا در مقابل خوردگی است. 
بازه ابعادی معمول فن آلومینیوم کولینگ تاور از قطر ۰٫۸ متر تا ۳ متر می‌باشد. این فن‌ها دارای قیمت کمتری نسبت به فن‌های کامپوزیتی (نوع سوم فن محوری) هستند لیکن معایب خاص خود را نیز دارند. 
c.    فن پروفیل ایر فویل با فرم پروفیل متغیر (فن کامپوزیت برج خنک کن): 
فن کامپوزیت فایبر گلاس گلاس کولینگ تاور که سابقه تولید آن از دو نوع قبلی کمتر است علاوه بر دارا بودن پروفیل ایرفویل، به دلیل چرخش پروفیل در شعاع فن و تغییر زاویه حمله، دبی یکنواخت تری نسبت به دو نوع قبلی دارد، و به همین دلیل سرعت خطی لبه این نوع فن تا ۶۰ متر بر ثانیه قابل قبول می‌باشد. 
از مهم‌ترین مزایای فن فایبر گلاس پروفیل ایرفویل برج خنک‌کننده، می‌توان به مصرف انرژی و وزن کمتر آن نسبت به نمونه‌های دیگر، صدای تولیدی کمتر و میزان هوادهی بیشتر اشاره کرد. 

4)    الکترو موتورهای استفاده شده در برج خنک کننده فایبرگلاس فلنچ دار و برای نصب عمودی مناسب هستند .سرعت چرخش موتور برابر 1450 دور بر دقیقه و فرکانس 50 هرتز می باشد. همچنین الکتروموتورهای مورد استفاده در کولینگ تاورها دارای کلاس حفاظتی در مقابل نفوذ آب و گرد وغبار (IP55) و کلاس عایق بندی حرارتی F می باشند.
5)    تمام پیچ و مهره‌ها ، واشرها و همچنین نردبان برج که برای دسترسی به قسمت بالای برج (فن و الکتروموتور) در نظر گرفته شده از جنس گالوانیزه گرم و سایر تکیه‌گاههای فلزی از جنس آهن گالوانیزه گرم با ضخامت 83 میکرون ساخته می‌شود. (اﺗﺼﺎﻻت از ﻧﻮع اﺳﺘﻨﻠﺲ اﺳﺘﯿﻞ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮاي ﻣﺤﯿﻂ ﻫﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺧﻮردﮔﯽ ﺑﺎﻻ و ﯾﺎ اﺳﯿﺪي ﻧﯿﺰ اراﺋﻪ ﻣﯽ ﮔﺮدد).

6)    لوله‌ها و اتصالات در برج خنک کننده فایبرگلاس از جنس PVC فشار قوی بوده و سیستم توزیع آب از آلیاژ آلومینیوم می‌باشند.
7)    فلوترهای (شناورهای) بکار رفته در برج خنک کننده از جنس پلاک مرغوب دارای توپی پلاستیکی ساخت تایلند یا اندونزی یا از نوع فلوترهای ویژه دیافراگمی می‌باشند.
8)    دریچه های ورودی هوای برج خنک کننده فایبرگلاس بگونه ای ساخته شده که در مقابل ورود هوا کمترین مقاومت را دارند و از پرتاب ذرات آب به بیرون جلوگیری می نمایند , این دریچه ها جهت دسترسی به تشتک برج خنک کننده قابل باز و بسته شدن می باشند.
9)    حوضچه : در قسمت زیرین برج خنک کننده قرار دارد و آب خنک شده در آن جمع‌آوری شده و به سمت سیستم‌های سردسازی هدایت می‌شود.  
10)    قطره گیرها : تیغه‌های قطره گیر برای جلوگیری از پخش ذرات آب و ممانعت از خروج آن‌ها به محیط بیرون از برج خنک کن بکار می‌روند.

 


مکانیزم کاری همه انواع برج خنک کننده یکی است و تنها در نوع و شیوه ساخت با هم تفاوت دارند. 

123movies